Back to Top

درباره ماشرکت مهندسی مشاوران شیراز انرژی (مشیران) در سال 1379 با هدف تشکیل و سازمان‌دهی یک گروه مهندسین متخصص، مجرب و کارآمد درزمینه برق و انرژی در شیراز تأسیس گردید و ارائه خدمات مهندسی شامل مطالعات فنی و اقتصادی، طراحی و مهندسی، نظارت عالیه و کارگاهی و پشتیبانی فنی را محور اصلی فعالیت‌های خود قرارداد.

این شرکت با جذب و آموزش نیروهای متخصص و همکاری مستمر اساتید دانشگاه، هم‌زمان با فعالیت‌های خدمات مهندسی و مشاوره، تحقیق و توسعه در مهندسی برق، با توجه به نقش و اهمیت نیروگاه‌های مقیاس کوچک (تا 25 مگاوات) شامل انرژی‌های تجدید پذیر و نیروگاه‌های تولید پراکنده در تولید انرژی و همچنین سیاست‌های خاص و اخیر مدیریت و بهینه‌سازی مصرف انرژی، دو بخش مجزای "انرژی‌های تجدید پذیر/ تولید پراکنده" و "خدمات انرژی" را تشکیل، سازمان‌دهی و فعال نموده است.

شرکت مشیران با توجه به اساسنامه و بنا بر توانمندی‌های حاصله و نیاز بازار، اقدام به اجرای چندین پروژه کلید در دست شامل مهندسی، تأمین تجهیزات و نصب و راه‌اندازی (در زیرمجموعه‌های نفت و نیرو) نموده و پتانسیل فنی و اجرائی لازم را برای انجام پروژه‌های EPC در زمینه‌های برق، انرژی، کنترل و اتوماسیون فراهم نموده است.

شرکت مهندسی مشاوران شیراز انرژی دارای گواهینامه صلاحیت خدمات مشاوره (رتبه‌بندی) در گروه انرژی- تخصص تولید، توزیع و انتقال نیرو از سال 84 و با تفکیک تخصص‌های این گروه در حال حاضر در دو تخصص جداگانه توزیع و انتقال از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین پروانه فنی و مهندسی درزمینه صنایع برق، الکترونیک، کنترل و اتوماسیون از وزارت صنایع و معادن می‌باشد.

این شرکت عضو سندیکای صنعت برق ایران، عضو انجمن شرکت‌های خدمات انرژی ایران (ESCO) و انجمن صنفی کارفرمائی انرژی‌های تجدید پذیر فارس بوده و در لیست پیمانکاران واجد شرایط (Vendor List) شرکت ملی صنایع پتروشیمی (NPC) و شرکت نفت فلات قاره ایران، شرکت ملی گاز ایران و شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی (مپنا) قرارگرفته است.

شرکت مهندسی مشاوران شیراز انرژی با اعتقاد به لزوم همکاری، تبادل اطلاعات و تجارب، ارتباط با سایر مؤسسات علمی، شرکت‌های مهندسی و متخصصین داخلی و خارجی را در نظر دارد و در موارد خاص به‌منظور هم‌افزایی توانمندی‌ها، با شرکت‌ها و متخصصین ذیصلاح همکاری می‌نماید.مدیریت شرکت در سال 89 با حضور و معرفی توانمندی‌ها و تبادل‌نظر در مباحث مدیریتی و تخصصی در شرکت‌های معتبر روسی، موفق به اخذ نمایندگی شرکت‌های روسی PIK Zebra و Lenturboremont و CPE که در مهندسی قدرت (Power Engineering) فعال می‌باشند گردیده است.


مدیریت و نظامات مدیریتی شرکت:

شرکت مشیران توسط یک هیئت‌مدیره 3 نفره همگی با تحصیلات دانشگاهی فوق‌لیسانس، تخصص و تجربه در مهندسی و مدیریت اداره می‌گردد.

مدیرعامل و معاون مهندسی و برنامه‌ریزی، از اعضای موظف هیئت‌مدیره موظف با سوابق طولانی سال در مسئولیت‌های فنی و سطوح بالای مدیریت در صنعت می‌باشند.

نظامات مدیریتی شامل برنامه‌ریزی و کنترل پروژه، مستندسازی و گزارش دهی، کنترل و تضمین کیفیت، آموزش، تحقیق و توسعه، ایمنی، بهداشت و حفظ محیط‌زیست مبتنی بر سیستم مدیریت کیفیت ایزو (ISO) که از سال 87 طی مراحل لازم استقراریافته و با بازنگری‌های دوره‌ای تمدید گردیده است انجام می‌شود. این شرکت در حال حاضر دارای گواهینامه ISO9000-2015 می‌باشد.

.